O keši


Co napsat o této keši? Původně toho bylo v plánu víc, ale jelikož někteří listingy ani nečtou, tak proč by měli číst tohle, když jim to je nejspíš k ničemu. Proto tohle povídání výrazně zkrátím.

Celé to začalo jednoho krásného dne, když jsem byl na TBC v Třebíči. Tam uzrála myšlenka na vytvoření této keše. No vlastně uzrála až po odchodu z této akce. Rozhodl jsem se tedy udělat keš mimo pořadí, protože původně byla v plánu úplně jiná a úplně jinde, ale to už je jiná pohádka.

No, a protože nemám moc rád zbytečně složité a obtížné luštění a navíc městské keše (není nad procházku v přírodě), tak tahle je přesně taková. A proč zrovna Xichtová mysterka? Je to jednoduché, obrázek, který mám u profilu, používám už strašně dlouho a říkám mu xicht. Navíc keší začínajících na X taky není mnoho a někdy se hodí, třeba když plníte nějakou challenge cache, třeba Abecedu.

Pro tvorbu jsem si stanovil tři kritéria:
  1. bude to obtížnost 5,
  2. bude to terén 1,
  3. bude úplně jiná.
Jestli se to povedlo, nevím, to bude muset posoudit někdo jiný. Ale snaha opravdu byla. Keš (vlastní schránka) sice úplně jiná není, ale co je, snad trochu jiné je samotné luštění, ale i s něčím podobným jste se jistě setkali.

Samotná obtížnost je dána spíš počtem různých druhů luštění (záměrně nepíšu šifer), než obtížností jako takovou. Ale pokud by se to někomu nezdálo dost obtížné, tak stačí říct a něco s tím udělám.

Celou dobu Vás budou provázet Xichty, tak těm obrázkům familiérně říkám. Pár jich můžete vidět níže.

Xichty


No a další věc, která na Vás vyskočí vždy po splnění úkolu, jsou Xichtíci v barvách ne náhodou podobných těm, které využívají snad všem známé odznáčky. Je to jen taková sranda a na výkon funkce to nemá vliv.

Odznaky


Nebráním se ani BF způsobu luštění (něco pro IT specialisty), ani BF způsobu nálezu. V každém případě budu rád, když to zmíníte v logu, to jen kvůli statistice.

No a to by bylo ve zkratce asi tak vše. Všem přeji úspěšné luštění a bezproblémový nález. A abych nezapomněl, vezměte si sebou tužku, možná se bude hodit, minimálně při logování. Takže hurá na start.

NickPS: V případě problému klidně napište, rád poradím, ale myslím, že to nebude potřeba.Velké díky patří HaRaKa a jalav2 za betatest a cenné rady a připomínky.